Jdu rodit

Domů Jsem
těhotná
Po
porodu
Následná péče
o matku
a dítě
Lékárna
pro celou
rodinu
 

Porodnice U Sluneční brány v Nemocnici Hořovice

Porodnice se těší velké oblibě především díky svému proklientskému přístupu a nadstandardní péči v příjemném prostředí, kde se rodičky cítí uvolněně a bezpečně. Každoročně se zde uskuteční kolem 1600 porodů a právem jí náleží status největší porodnice ve Středočeském kraji.

Od roku 2014 má porodnice statut Perinatologického centra intermediární péče, což jí umožňuje poskytovat péči novorozencům od 30. týdne těhotenství. Nabízí čtyři luxusní zcela samostatné porodní pokoje vybavené nejmodernější technikou. Součástí porodnice je i operační sál pro provedení císařského řezu a oddělení šestinedělí.

zázemí porodnice
porodní pokoj
porodní vana
porodní pokoj
 
 

Individuální péče pro rodičky

Nabízíme vám možnost individuální péče vámi vybrané porodní asistentky.

Registrace na webu altoa.cz

cena 22 000 Kč

1 600 porodů
k porodu neregistrujeme
péče o novorozence od 30. týdne těhotenství
4 luxusní samostatné porodní pokoje
MUDr. Leoš Teslík, I.F.E.P.A.G.
primář gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Hořovice
Porodní pokoje v Hořovicích jsou velmi nadčasové. Podařilo se skloubit estetično s medicínskými požadavky a jako celek to působí velmi moderně, vkusně a bezpečně. Věřím, že se tam nastávajícím maminkám líbí a okamžiky porodu a následné chvíle s právě narozeným miminkem si užívají.
Zkušený personál
Individuální péče
Doprovod u porodu
Intimní atmosféra a soukromí
Luxusní vybavení

Porod vedeme při zajištění intimní atmosféry v moderně vybavených porodních místnostech s možností využití například porodní vany, rehabilitačních balonů, porodní stoličky, závěsného systému Combitrac, porodnického gauče, aromaterapie či šátkování. Pokoje jsou vybaveny moderními polohovatelnými lůžky. Samozřejmostí je prostorná sprcha s vodní masáží. Snahou zkušeného personálu je zajištění individuálního přístupu v péči o rodičku, uvědomujeme si neopakovatelnost chvíle pro matku i její okolí. Samozřejmostí je pro nás přítomnost otce, či jiné blízké osoby u porodu.

Soukromá porodní asistentka může být pouze jako doprovod rodičky s právy a povinnostmi osoby blízké. Neumožňujeme soukromým porodním asistentkám poskytovat jakékoliv zdravotní služby ani jakkoliv jinak zasahovat do průběhu porodu.

Kdy se hlásit k porodu?


K porodu u nás není potřeba se registrovat. V 36.-37. týdnu těhotenství jste odeslána Vaším ošetřujícím gynekologem k tzv. check-in, tj. první návštěvě v poradně pro těhotné. V rámci poradny je odebrána vaše anamnéza, provedeno vyšetření, včetně CTG monitoringu. Tímto jsou zhodnocena rizika pro další průběh těhotenství a porod. Je zde dán i prostor na Vaše dotazy a prodiskutování porodního přání/plánu. Termín návštěvy si zajistěte s předstihem na níže uvedeném kontaktu. Při fyziologickém průběhu těhotenství po dohodě s naším ambulantním lékařem můžete další péči absolvovat u svého ošetřujícího gynekologa nebo Vás s Vaším souhlasem do péče převezmeme. Pokud náš lékař poradny pro těhotné zhodnotí Váš stav jako rizikový a budete chtít rodit v našem zařízení, jsou tímto nutné od 36.-37. týdne těhotenství pravidelné týdenní návštěvy v poradně pro těhotné s CTG monitoringem.

Více informací ohledně příjmu k porodu


14 500

porodnice@nemocnice-horovice.cz

Taška do porodnice

  Doklady


  • těhotenský průkaz
  • veškeré zdravotní záznamy týkající se nynějšího těhotenství
  • kartička zdravotní pojišťovny
  • občanský průkaz
  • oddací list (v případě, že jste oddána)
  • prohlášení k narození dítěte
  • svobodné – rodný list a doklad o přiznání otcovství z matriky
  • rozvedené – rozvodový list s razítkem nabytí právní moci
  • cizinky – pas nebo povolení k pobytu či průkaz azylanta s průkazem pojišťovny
  • dokumenty a souhlasy ZDE

  • hygienické potřeby
  • 2x ručník
  • 2x noční košile se zapínáním vpředu
  • 2x mateřské podprsenky
  • vložky do podprsenky
  • jednorázové kalhotky
  • přezuvky
  • hodinky nebo mobil s nabíječkou
  • papírové kapesníky
  • léky, které dlouhodobě užíváte
  • kojící čaj

  Věci pro miminko


  • menší balení jednorázových plenkových kalhotek
  • vlhčené hygienické ubrousky
  • vlastní oblečení (možnost, ne nutnost)
  • výbavička pro odchod z porodnice na cestu domů dle ročního období (látková plena, košilka/body, kabátek, dupačky, čepička, ponožky/bačkůrky, zavinovačka/deka na zabalení, autosedačka)

Na oddělení šestinedělí máte k dispozici vše potřebné k péči o novorozence, včetně oblečků. Nenoste s sebou větší finanční obnos a cennosti. K uložení šatstva během pobytu v nemocnici slouží šatní skříň. Předměty denní osobní potřeby můžete uložit do stolku vedle lůžka.

Dokumenty ke stažení

Všechny potřebné dokumenty naleznete zde.

Další informace

Kvůli současné epidemiologické situaci doporučujeme sledovat stránku s aktuálními informacemi ke covid-19 pro rodičky.

Co vás nejvíce zajímá?

Termín porodu

Termín porodu je stanoven podle temenokostrční délky plodu na ultrazvuku v I. trimestru, je pouze jeden a v průběhu těhotenství se nemění.

Registrace k porodu

K nám do porodnice se registrovat nemusíte.

Indukce porodu pro potermínovou graviditu

Těhotenství by mělo být ukončeno do týdne 42+0, u prvorodiček obvykle plánujeme vyvolávání porodu kolem 41+3. Obecně preferujeme mechanické způsoby vyvolávání, záleží na pokročilosti vaginálního nálezu.

Předčasný odtok plodové vody

Pokud nedojde po odtoku plodové vody ke spontánnímu nástupu kontrakcí, obvykle se po 18 hodinách zahajuje podání antibiotik a po 24 hodinách vyvolávání porodu. Před nástupem kontrakcí jste uložena na gynekologickém oddělení, na CTG monitoring docházíte na porodní sál zpravidla v intervalu 6-8 hodin.

GBS pozitivita

Streptokok skupiny B je u části žen běžnou součástí vaginální flóry, jeho přítomnost nezpůsobuje ženě obtíže, ale může vzácně způsobovat infekce u novorozence, proto jsou vám podávána nitrožilně antibiotika před porodem.

Příprava k porodu

Klystýr a holení hráze nejsou nezbytné, záleží pouze na vás, zda se pro ně rozhodnete.

Jídlo a pití během porodu

Jídlo a pití během porodu není omezeno, ale doporučujeme spíše menší porce lehce stravitelné stravy bohaté na rychlé cukry (banán, ovocná přesnídávka, hroznový cukr atd.)

Vaginální vyšetření

Vaginální vyšetření se provádí při příjmu na porodní sál a dále při fyziologickém průběhu porodu se vyšetření omezuje na nezbytné minimum.

CTG monitorace

CTG monitor provádíme vždy při příjmu na porodní sál a dále dle ordinace – u nekomplikovaného průběhu těhotenství i porodu zpravidla po dvou až třech hodinách v první době porodní.

Protržení vaku blan

Dirupci vaku blan rutinně neprovádíme, někdy však může napomoci urychlení porodu.

Poloha při porodu

Při nekomplikovaném průběhu porodu je volba polohy na vás. V konkrétních situacích, jako například vaginální extrakční operace, porod koncem pánevním je však nejvhodnější poloha na zádech.

Doprovod u porodu, císařského řezu

U porodu vás mohou doprovázet dvě osoby, jejich přítomnost není zpoplatněna. U císařského řezu ve svodné anestezii je možná přítomnost jedné osoby.

Analgezie

Během porodu máte možnost využít nefarmakologické způsoby tišení bolesti, inhalační analgezii Entonox, nitrožilní infuze, dostupná a zdarma je i epidurální analgezie.

Nástřih hráze

Nástřih hráze rutinně neprovádíme. Existují ovšem situace (hypoxie plodu, vaginální extrakční operace, hrozící ruptura hráze), kdy je třeba urychlit závěr porodu a provedení nástřihu hráze je tak vhodné.

Podání oxytocinu

Oxytocin podáváme po porodu plodu ke snížení rizika závažného poporodního krvácení. Během porodu se jeho podání řídí indikačními kritérii, které respektujeme a o jeho podání je rodička vždy informována.

Porod koncem pánevním

Snažíme se o spontánní vedení porodu koncem pánevním, při splnění podmínek, za kterých je to možné. Nabízíme i možnost obratu zevními hmaty přibližně 3-4 týdny před termínem porodu.

Bonding

Po porodu je dítě na pupeční šňůře položeno na břicho matky, po dotepání a přerušení pupečníku je krátce ošetřeno neonatologem a pokud je vše v pořádku, dále pokračuje bonding.

Porod do vody

V naší porodnici porod do vody neumožňujeme.

Ambulantní porod


Pokud je novorozenec donošený, dobře se adaptující, je možnost využít ambulantního porodu. Maminku i s miminkem propouštíme přibližně po 6 hodinách, ale pouze mezi 8. a 18. hodinou, v nočních hodinách miminko domů nepropouštíme. Propuštění do 48. hodiny života dítěte je vždy s negativním reverzem.


Kontakt

Máte dotaz?

*
*
*
*
*




Zdraví člověka.
Lidskost.
Vstřícnost.