Jsem těhotná

Domů Jdu
rodit
Po
porodu
Následná péče
o matku
a dítě
Lékárna
pro celou
rodinu

Poskytujeme běžnou péči o těhotné v rámci prenatální poradny, včetně sledování žen s rizikovým těhotenstvím. V průběhu gravidity zajišťujeme všechna screeningová, laboratorní a ultrazvuková vyšetření. Máme k dispozici nejmodernější přístroje prenatální diagnostiky .

Časová osa gynekologických prohlídek v průběhu těhotenství

začátek těhotenství

Obvykle přivede ženu ke gynekologovi zpoždění menstruace a pozitivní těhotenský test. V začátku je nejdůležitější stanovit, zda se jedná o nitroděložní těhotenství, případně kolik je v děloze zárodků.

8.-9. týden – Komplexní prenatální vyšetření

Při potvrzení srdeční akce embrya se vystaví těhotenská průkazka a naplánují se kompletní těhotenské odběry a I. screening. První těhotenské odběry se provádějí nalačno.

13. týden – První screening

Kombinovaný screening, jehož součástí je vyšetření krve matky, ve 12. až 14. týdnu stanovuje riziko možného výskytu chromozomálních vad (Downův syndrom, Trizomie 13 a Trizomie 18). Záchytnost vyšetření na Downův syndrom je 94 procent.

Dále na základě velikosti plodu stanovíme termín porodu.

Doporučujeme souběžně podstoupit také vyšetření na riziko rozvoje preeklampsie. V případě zvýšeného rizika onemocnění je těhotné doporučena preventivní terapie, která významně snižuje riziko vzniku i závažnost případné nemoci.

20. týden – Druhý screening

Toto vyšetření v 18. až 22. týdnu je jednou z nejdůležitějších součástí prenatální péče a zkontrolujeme při něm, jak se plod vyvíjí a roste, uložení a funkci placenty a množství plodové vody. Ultrazvuk je běžně prováděn přes břišní stěnu a vyšetření je zcela bezbolestné a bezpečné.

25. týden – OGTT (orální glukózo-toleranční test)

Test na těhotenskou cukrovku se běžně provádí mezi 24. a 28. týdnem těhotenství. Vyhraďte si na něj minimálně dvě a půl hodiny času a přijďte nalačno. Nejprve vám odebereme krev, poté vypijete nápoj z koncentrované glukózy. Další odběr následuje po 60 minutách od vypití nápoje, třetí odběr pak po 120 minutách. Pokud se u vás potvrdí těhotenská cukrovka, další postup s vámi probere váš lékař.

27. týden – Profylaxe RhD aloimunizace (u RhD negativních žen)

Týká se pouze RhD negativních žen (zjistíme z prvního odběru krve). Ve 27. až 28. týdnu podáváme injekce s anti-D globulinem, která zabrání vzniku protilátek a eliminuje riziko poškození plodu.

30. týden – Třetí screening

Ve 30. - 32. týdnu se při ultrazvuku zjišťuje poloha plodu, odhadovaná hmotnost, uložení placenty a množství plodové vody.

35. týden – GBS screening

Mezi 35. a 38. týdnem vám gynekolog během těhotenské poradny provede stěr z pochvy pro odhalení streptokoků skupiny B. V případě pozitivního nálezu vám bude 3 hodiny před porodem podáno antibiotikum v nitrožilní infuzi.

od 38. týdne – CTG vyšetření

Při nekomplikovaném průběhu se CTG monitoring provádí 1x týdně, po termínu 2x týdně.

 

Návštěva prenatální poradny

Těhotenské poradenství je pravidelná preventivní prohlídka u gynekologa během celé gravidity. Četnost návštěv závisí na míře rizikovosti těhotenství. Pokud je průběh těhotenství a všechna vyšetření v pořádku, žena navštěvuje poradnu přibližně jednou za měsíc, od 37. týdne těhotenství pak jednou týdně.

Na běžné návštěvě vám změříme tlak a zkontrolujeme hmotnost a provedeme chemickou analýzu moči na přítomnost bílkoviny, krve a cukru. Gynekolog vás vaginálně vyšetří, zkontroluje děložní čípek a ozvy plodu. Probere s vámi veškeré vaše dotazy ohledně těhotenství a porodu.

 

Těhotenský 4D ultrazvuk

Nabízíme vám jedinečnou možnost zachytit vzpomínky a tvář plodu v děloze již na počátku jeho vývoje. 4D ultrazvuk umožňuje reálné zobrazení miminka v prostoru a čase. Díky nejmodernější technologii 3D/4D ultrazvuku mají nastávající rodiče možnost vidět obličej, výraz a pohyby plodu a společně se radovat z prospívajícího miminka. Vyšetření trvá 30-40 min. a odnesete si od nás záznam ve formě fotografie a videa na flash disku.

Objednejte se ZDE.

 

Relaxační těhotenská masáž

Relaxační těhotenská masáž ulevuje od bolestí hlavy, zad a šíje, pocitu těžkých nohou, při nevolnostech a dalších těhotenských obtížích. Jedná se o naprosto bezpečnou techniku, která přináší fyzické, psychické a v neposlední řadě i emocionální uvolnění.

Objednejte se ZDE.

cena 1 100 Kč

 

Besedy pro těhotné

Probíhají každé první a třetí pondělí v měsíci. Budete mít prostor na dotazy a po kurzu vás porodní asistentky provedou prostory porodních sálů a oddělení šestinedělí.

Registrace na 14 500 | více informací ZDE

cena 350 Kč/osoba

 

Individuální beseda pro rodičky

V nabídce máme i v rámci zdravotního programu ALTOA doplňkovou službu „Individuální besedy pro rodičky“.

Registrace na webu altoa.cz

cena 3 500 Kč

 

Individuální péče pro rodičky

Nabízíme vám možnost individuální péče vámi vybrané porodní asistentky.

Registrace na webu altoa.cz

cena 22 000 Kč

 

Předporodní kurz péče o novorozence

Předporodní kurzy péče o novorozence probíhají každé 2. a 4. pondělí v měsíci od 13:30 v prostorách jídelny v suterénu budovy.

Registrace na 311 554 542


Kontakt

Máte dotaz?

*
*
*
*
*
Zdraví člověka.
Lidskost.
Vstřícnost.